Uderzyli w narkotykowy biznes (WIDEO)

28 kwiecień 2016
Autor: 

Zielonogórscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zatrzymali 10 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe i utrudnianie śledztwa. Kryminalni zabezpieczyli ponad 800 gramów środków odurzających i substancji psychotropowych. Jedna z zatrzymanych osób została tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.

Wielotygodniowa praca operacyjna prowadzona przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową doprowadziła do zatrzymania 10 osób, mieszkańców Zielonej Góry i woj. dolnośląskiego, a także zabezpieczenia ponad 800 gramów środków odurzających – marihuany i metaamfetaminy. Dzięki temu nie trafią one na zielonogórski rynek.

W minionym tygodniu, w ciągu kilku dni, policjanci zatrzymali cztery osoby na terenie Zielonej Góry, a także sześć osób w różnych miejscowościach woj. dolnośląskiego. Do zatrzymania jednej z nich – 27-letniego Łukasza Z. zaangażowani zostali policjanci z sekcji antyterrorystycznej KWP w Gorzowie Wlkp., ponieważ istniało podejrzenie, że mężczyzna może być uzbrojony. Zatrzymani zielonogórzanie to Mateusz R. lat 21 i Wojciech M. lat 25, Podczas przeszukania ich mieszkań policjanci znaleźli ponad 120 gramów narkotyków. 25-latek miał w mieszkaniu marihuanę poporcjowaną na ponad 90 tzw. „działek” handlowych. Obaj trafili do policyjnego aresztu, a po przesłuchaniu usłyszeli zarzuty za przestępstwa narkotykowe.

Kolejne zatrzymane osoby to mieszkańcy woj. dolnośląskiego w wieku 23-28 lat. Dwaj z nich zostali zatrzymani w samochodzie na terenie Zielonej Góry. Jak ustalili policjanci, mężczyźni przyjechali do miasta aby dostarczyć do sprzedaży marihuanę. Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową znaleźli w ich samochodzie ponad 460 gramów marihuany, telefony komórkowe oraz pieniądze w kwocie ponad 3,5 tys. złotych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu na poczet przyszłych kar. Po przeszukaniu w ich mieszkaniach policjanci znaleźli kolejne narkotyki – ponad 200 gramów marihuany, a także wagi elektroniczne. Policjanci ustalili tożsamość kolejnych osób, które brały udział w przestępczym procederze. W ciągu kilku dni w różnych miejscowościach woj. dolnośląskiego zatrzymali kolejnych sześć osób (jeden mężczyzna był zatrzymany przez policyjnych antyterrorystów). Przy zatrzymanych znaleziono kolejne narkotyki – ponad 20 gramów metaamfetaminy i marihuanę oraz zabezpieczono pieniądze pochodzące najprawdopodobniej ze sprzedaży narkotyków: ponad 20 tys. zł.

Tak szybka i duża realizacja była możliwa dzięki ścisłej współpracy zielonogórskich policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z Prokuraturą Rejonową w Zielonej Górze. W trakcie prowadzonej sprawy prokurator nadzorujący śledztwo na bieżąco wystawiał postanowienia o zatrzymaniu osób i przeszukaniu wskazanych adresów. Dzięki temu w tej wielowątkowej sprawie zatrzymano wszystkie osoby działające wspólnie w przestępczym procederze.

W związku z tą sprawą policjanci łącznie zabezpieczyli blisko 800 gramów marihuany i ponad 20 gramów metaamfetaminy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to ponad 28 tys. złotych. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar mienie o łącznej wartości prawie 32 tys. złotych. Zatrzymanym osobom wstępnie przedstawiono 43 zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków, wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków, udzielania ich z korzyścią oraz zarzut utrudniania śledztwa. Udowodniono im także wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków w ilości nie mniejszej niż 8 kg marihuany. Prokurator łącznie zastosował poręczenia majątkowe na sumę 100 000 zł.

Za posiadania znacznych ilości środków odurzających Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast kara za wprowadzania do obrotu lub udział w obrocie znacznych ilości narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wynosi od 2 do nawet 12 lat.

W stosunku do dziewięciu zatrzymanych osób Prokurator Rejonowy zastosował dozory policyjne, a w stosunku do ośmiu z nich także poręczenia majątkowe, natomiast wobec 27-letniego Łukasza Z. skierował wniosek o tymczasowe aresztowanie do sądu. Sąd Rejonowy przychylił się wniosku i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

KMP Zielona Góra

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u