Nietrzeźwi kierujący usłyszą zarzuty…

29 kwiecień 2016
Autor: 

Aż dwóch nietrzeźwych kierujących wczorajszego dnia (28 kwietnia) wpadło w ręce zielonogórskich policjantów. Jeden z nich uderzył w drzewo i uciekł miejsca zdarzenia. Został po krótkim czasie zatrzymany.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej przez zielonogórskich policjantów ruchu drogowego już po godzinie 8 w okolicach Sulechowa. Badanie stanu trzeźwości u 46-letniego kierującego wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kierującym pojazdem marki Peugeot okazał się mieszkaniec Holandii.

Kontrola drogowa zakończyła się dla kierującego zatrzymaniem uprawnień do kierowania pojazdem oraz umieszczeniem w policyjnej izbie zatrzymań. Po wytrzeźwieniu mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za jazdę na ,,podwójnym gazie” odpowie przed sądem, a kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia nawet do 2 lat.

Wieczorem tego samego dnia w okolicach miejscowości Czarna zatrzymano drugiego nietrzeźwego kierującego, który jadąc samochodem marki Fiat zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Jak wynikało z relacji świadków, mężczyzna po tym zdarzeniu wyszedł z auta i uciekł w stronę lasu. Natychmiast o tym fakcie został powiadomiony Dyżurny KMP, który na miejsce skierował patrol ruchu drogowego oraz przewodników z psem tropiącym. Gdy policjanci przybyli na miejsce, kobieta będąca świadkiem całego zdarzenia podała mundurowym rysopis mężczyzny oraz poinformowała patrol, że kierujący wyglądał na osobę będąca pod wpływem alkoholu.

Natychmiast policjant z psem służbowym ruszyli w stronę lasu za uciekającym mężczyznom. Po chwili kierujący był już w rękach policjantów. Jak ustalił patrol mężczyzną tym okazał się 56-letni mieszkaniec gminy Zabór. Badanie stanu trzeźwości wykazało u zatrzymanego ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwy kierujący został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem.

KMP Zielona Góra

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u