Odzyskana Toyota i zatrzymani podejrzani. Skuteczna praca policjantów i psa tropiącego (ZDJĘCIA i FILM)

09 listopad 2017
Autor: 

Gubińscy policjanci odzyskali skradzioną z terenu Niemiec Toyotę Prius wartości blisko 56 tysięcy złotych oraz zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o jej kradzież.

W zatrzymaniu jednego z nich pomógł policyjny pies, który odnalazł 21-latka w rejonie kompleksu leśnego. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim sąd zastosował wobec mężczyzn dwa miesiące aresztu.

- Kryminalny z gubińskiego komisariatu podczas wykonywania czynności służbowych, w pewnym momencie zauważył Toyotę Prius, która według posiadanych przez niego informacji mogła pochodzić z kradzieży - informuje asp. szt. Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim. - Funkcjonariusz ruszył za samochodem. Po przejechaniu kilku kilometrów kierujący Toyotą nagle skręcił do lasu i porzucając auto podjął ucieczkę pieszo. O sytuacji powiadomione zostały wszystkie patrole. Wśród osób zaangażowanych w poszukiwania mężczyzny był także przewodnik mł. asp. Andrzej Malinowski z policyjnym psem. Po kilku minutach, „Homar” podjął trop doprowadzając swojego pana do mężczyzny uciekającego w rejonie kompleksu leśnego. Sprawne działanie tego tandemu zakończyło się zatrzymaniem 21-latka. W tym samym czasie inni policjanci w rejonie jednej z miejscowości gminy Gubin zatrzymali drugiego z mężczyzn, który jak wynikało z ustaleń, mógł też mieć związek z porzuconym autem. Jak się okazało, informacja w posiadaniu której byli gubińscy kryminalni potwierdziła się. Pojazd wartości blisko 56 tysięcy złotych pochodził z kradzieży z terenu Niemiec. Obaj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie, natomiast samochód zabezpieczono na policyjnym parkingu. Podczas przesłuchania 21 i 29-latek usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator Rejonowy po zapoznaniu się z aktami sprawy, wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim o zastosowanie wobec mężczyzn tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i mężczyźni najbliższe dwa miesiące spędzą w areszcie.

To kolejna w ostatnim czasie Toyota Prius odzyskana przez policjantów z powiatu krośnieńskiego.

TAGI
KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u