Policyjny wideorejestrator dbał o bezpieczeństwo (FILM i ZDJĘCIA)

26 listopad 2017
Autor: 

Sobotnia, andrzejkowa noc to dla wielu osób czas rozrywki i zabawy w dyskotekach i klubach. Dla gorzowskich policjantów to jednak czas wzmożonej pracy. Złe warunki atmosferyczne zagrażają bezpieczeństwu na drogach, dlatego też niezbędne są skuteczne działania stróżów prawa. W tych mundurowi wykorzystywali policyjny wideorejestrator, dzięki któremu skuteczniej eliminowali niebezpieczne zachowania na drogach.

Ostatni weekend listopada to dla gorzowskich policjantów czas wzmożonej pracy. Spowodowane jest to andrzejkowymi zabawami, w których udział bierze wielu mieszkańców całego powiatu gorzowskiego. Każda osoba chce w tym czasie szybko i bezpiecznie dotrzeć na imprezę, a następnie wrócić z niej do domu. Aby było to możliwe niezbędne jest zachowanie odpowiedzialności i rozwagi na drogach przez samych podróżujących, ale także potrzebne są zdecydowane działania policjantów.

Do działań „Andrzejki 2017” gorzowska drogówka przygotowywała się od kilku dni. Liczne patrole zostały rozlokowane na trasach prowadzących do lokali rozrywkowych, ale także na drogach dojazdowych do miasta, gdyż wiele osób właśnie z pobliskich miejscowości zdecydowało się na przyjazd do gorzowskich klubów. Policjanci z komendy miejskiej wiedzieli, że poważnym utrudnieniem dla kierowców i pieszych będą złe warunki atmosferyczne. Szybko zapadający zmrok i opady deszczu znacznie ograniczają widoczność na drogach, co w połączeniu z jazdą z nadmierną prędkością może doprowadzić do tragedii. Aby zapobiegać zbyt szybkiej jeździe i likwidować niebezpiecznych kierowców z ruchu drogowego, do działań wykorzystany został policyjny wideorejestrator. Gorzowska drogówka wspierana przez funkcjonariuszy z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wielkopolskim patrolowała ulice miasta oraz drogi dojazdowe do pobliskich miejscowości reagując na kierowców łamiących prawo. I chociaż znaczna większość podróżujących przestrzegała przepisów to jednak dwóch kierowców wykazało się skrajną nieodpowiedzialnością.

Kilka minut po godzinie 23:00 na jednej z głównych ulic Gorzowa policjanci zauważyli szybko jadące audi. Wideorejestrator wskazał, że osobówka mknie przez centrum miasta ponad 100 km/h. Mundurowi od razu zatrzymali audi do kontroli. 21-letni kierowca musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Policjanci nałożyli na niego mandat w kwocie 400 złotych oraz 10 punktów karnych.

Jeszcze większym brakiem rozwagi i niebezpiecznym zachowaniem na drodze „wykazał” się 18-letni kierowca volkswagena, który kilka minut po godzinie 2:00 przez miejscowość Łupów na tzw. pięćdziesiątce jechał blisko 140 km/h. W tym przypadku mundurowi zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarali go mandatem w kwocie 600 złotych i 10 punktów karnych.

Zdecydowane reagowanie policjantów na przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości sprawiło, że podczas sobotniej nocy w powiecie gorzowskim nie doszło do żadnych wypadków ani kolizji drogowych. Wszystkie osoby spędzające czas na andrzejkowych zabawach mogły sprawnie i bezpiecznie powrócić do domu.

źródło: KWP w Gorzów Wlkp.

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

 • Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u