Wielonarodowe współdziałanie (ZDJĘCIA)

26 listopad 2017
Autor: 

Pododdziały Wielkopolskiej Brygady zostały wzmocnione amerykańską kompanią zmechanizowaną z 2 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (2ABCT). W piątek 26 listopada przydzielony pododdział został zapoznany z zadaniami jakie będzie realizował w strukturach „Siedemnastki” podczas ćwiczenia Borsuk-17.

Dowódca 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, będący jednocześnie kierownikiem ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. Borsuk-17, generał brygady Stanisław Czosnek, każdego dnia stawia nowe wyzwania przed sprawdzaną 17 Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną.

Kolejny elementem ćwiczenia jest prowadzenie działania połączonego z siłami wielonarodowymi. Realizacja postawionego zadania rozpoczęła się w piątek 24 listopada, przekazaniem pododdziału w strukturę zmotoryzowanych. Oficer łącznikowy przyjął amerykański pododdział wyposażony w czołgi Abrams i wozy bojowe Bradley, a następnie eskortował go do rejonu odpowiedzialności 17WBZ. Podczas odprawy koordynacyjnej nowoprzybyli dowódcy zostali zapoznani z charakterystyką terenu oraz przyszłymi zadaniami bojowymi.

Zadanie to ma na celu sprawdzenie umiejętności planowania i wykorzystania przydzielonych sił w walce oraz wykonywanie tych elementów w języku angielskim.

źródło: 17wbz

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u