Włamywał się do domków... (ZDJĘCIA)

27 listopad 2017
KPP Słubice

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 47-latkowi podejrzanemu o włamania do domków jednorodzinnych na terenie powiatu słubickiego. Mężczyzna w wyniku przestępczego działania spowodował straty na łączną kwotę 19 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Pierwszą informację o kradzieży z włamaniem słubiccy kryminalni otrzymali 17 listopada. Z policyjnych ustaleń wynikało, że sprawca włamał się do domku jednorodzinnego w Kunowicach. Włamywacz po przeszukaniu pomieszczeń mieszkalnych niczego jednak nie ukradł. Do drugiego zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 listopada w Słubicach. Jak ustalili policjanci, sprawca po pokonaniu zabezpieczeń dostał się do wnętrza domku jednorodzinnego. Łupem włamywacza padły m.in. zegarki, komputer oraz biżuteria. Łączna wartość skradzionego mienia oraz szkód wyrządzonych przez włamywacza to 19 tysięcy złotych.

- Słubiccy policjanci podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie sprawcy - mówi asp. Magdalena Jankowska, Komenda Powiatowa Policji w Słubicach. - Tylko dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji, funkcjonariusze ustalili kto stoi za kradzieżami. Podejrzewany mężczyzna wpadł w ręce policjantów w środę, 22 listopada. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec Słubic. Mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. kradzieży z włamaniem oraz usiłowania włamania, do których się przyznał. Policjanci odzyskali także część skradzionego mienia. Kodeks Karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.