Intensywne szkolenie skwierzyńskich terytorialsów

14 lipiec 2021
Intensywne szkolenie skwierzyńskich terytorialsów 12 WBOT

Przeprawa wodna, pokonywanie terenu różnymi sposobami, kontakt ogniowy, nieustanna praca na mapie i w sekcjach. To zaledwie część zadań, z którymi musieli zmierzyć się terytorialsi służący w skwierzyńskim batalionie, który wchodzi w skład 12 WBOT.

Ostatnie dni okazały się bardzo wymagające dla żołnierzy 151 batalionu lekkiej piechoty w Skwierzynie, którzy doskonalili umiejętności w swoim stałym rejonie odpowiedzialności. Szkolenie rozpoczęło się o poranku od treningu strzeleckiego.

Kolejnym zagadnieniem były elementy taktyki, które terytorialsi doskonalili na przykoszarowym placu ćwiczeń w Wojciechowie. Instruktorzy sprawdzali m.in. poziom zgrania żołnierzy w sekcjach (sekcja- 12 żołnierzy) oraz reakcje na kontakt ogniowy. W ramach rotacji, uczestnicy szkolenia musieli wyjść ze strefy komfortu i pokonać przeszkodę wodną na rzece Obrze.

Przećwiczyliśmy sporo elementów. Nasz grafik był naprawdę napięty. Takie zajęcia są jednym z wielu etapów wojskowego rzemiosła w trzyletnim szkoleniu terytorialsa a podczas rotacji, żołnierze stopniowo podnoszą swoje umiejętności praktyczne. Przyznaję, że wszyscy zaangażowali się w szkolenie na sto procent – mówi ppor. Łukasz Sobiech, dowódca 1 kompanii lekkiej piechoty ze 151 blp.

Żołnierze przygotowali również teren do bytowania i pełnienia patroli. Kolejnym zadaniem było wykonanie maskowania i rozbudowa fortyfikacyjna terenu w ramach zabezpieczenia inżynieryjnego.

foto: 12 WBOT

info.: 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej „Zawsze gotowi, zawsze blisko!”

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u