Bomba w bagażu

04 grudzień 2017

32 letni mieszkaniec Dolnego Śląska został zatrzymany na lotnisku we Wrocławiu-Strachowicach, za wywołanie fałszywego alarmu. Podczas odprawy bagażowej na odlot samolotu do Warszawy powiedział, że w jego bagażu jest bomba.

- Pracownik Służby Ochrony Lotniska informację o bombie natychmiast przekazał Straży Granicznej - poinformował kpt. SG Rafał Potocki, Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. - Funkcjonariusze SG dokonując rozpoznania minersko-pirotechnicznego prześwietlili bagaż i poddali mężczyznę kontroli. Nie stwierdzono obecności materiałów ani urządzeń wybuchowych u pasażera ani w jego bagażu.

32-latek swoje zachowanie tłumaczył żartem. Za wywołanie fałszywego alarmu mężczyzna został zatrzymany, grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Prokurator wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u