Zatrzymany po niebezpiecznym pościgu (ZDJĘCIA i FILM)

28 grudzień 2017
Autor: 

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej odzyskali po pościgu skradziony pojazd marki Volkswagen Golf, którego kierowca wpadł w poślizg, zahaczył o krawężnik, skosił znak drogowy i zatrzymał się uderzając w metalowy pawilon.

Dzisiaj nad ranem 28 grudnia funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku, na terenie byłego przejścia granicznego w Świecku wytypowali do kontroli, wjeżdżający do naszego kraju pojazd marki Volkswagen Golf na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierowca auta nie zatrzymał się jednak na wezwanie funkcjonariuszy i zaczął uciekać w kierunku Poznania. Funkcjonariusze SG ruszyli w pościg. Podczas jazdy z dużą prędkością, kierujący łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego, czym stwarzał bezpośrednie zagrożenie zarówno dla innych uczestników ruchu znajdujących się na drodze jak i dla siebie. Pojazd w pewnym momencie skręcił z autostrady A2 w kierunku miejscowości Słubice, gdzie wpadł w poślizg, zahaczył o krawężnik, skosił znak drogowy i zatrzymał się uderzając w metalowy pawilon. Kierowca samochodu wysiadł z auta i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Kierowcą okazał się 32-letni mieszkaniec województwa śląskiego, który jak się okazało posiada zatrzymane prawo jazdy. Pojazd nosi ślady uszkodzenia zamka oraz drzwi. Szacunkowa wartość odzyskanego Volkswagena Golfa to ponad 25 000 zł.

źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u