Wspólnie przeciwko przestępczości narkotykowej

28 grudzień 2017
Autor: 

Policja i Straż Graniczna wspólnie przeciwko przestępczości narkotykowej – zabezpieczone ćwierć kilograma marihuany i areszt dla 37-latka. Kryminalni z Komisariatu Policji w Lubsku oraz funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o posiadanie ponad 260 gramów narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach i aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Policjanci pionu kryminalnego z Komisariatu Policji w Lubsku oraz funkcjonariusze Straży Granicznej podczas wspólnych działań 20 grudnia br. zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym audi. Mężczyzna posiadał przy sobie niewielką ilość środków odurzających. W toku dalszych czynności, podczas przeszukania piwnicy wynajmowanej przez 37-latka, funkcjonariusze znaleźli blisko 260 gramów suszu roślinnego. Wstępne badania testerem wykazały, że jest to marihuana. Z tej ilości można by było wykonać co najmniej 260 porcji, których łączna czarnorynkowa wartość to blisko 8 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany, a narkotyki zabezpieczono do dalszych badań laboratoryjnych.

Prokurator przedstawił 37-latkowi zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. W piątek (22 grudnia) Sąd Rejonowy w Żarach przychylił się do wniosku żarskiej prokuratury i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Żarach

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Straż Graniczna szuka chętnych do ochrony granicy. Trwa nabór do służby

  Straż Graniczna szuka chętnych do ochrony granicy. Trwa nabór do służby

  Nadodrzański Oddział Straży Granicznej cały czas szuka nowych funkcjonariuszy. Sprawdź, jakie trzeba spełnić warunki, aby dostać się do służby.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u