Niech zima będzie bezpieczna dla wszystkich (ZDJĘCIA i FILM)

17 styczeń 2018

Zimowy krajobraz za oknem oznacza często dobrą zabawę na wolnym powietrzu. Część osób spędza ten czas aktywnie np. jeżdżąc na łyżwach. Niestety wiele osób korzysta z tzw. dzikich lodowisk, gdzie pokrywa lodu nie zawsze jest wystarczająco gruba, a to, może być bardzo niebezpieczne. Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera jest to również trudny czas dla osób bezdomnych. W trosce o ich bezpiecze ństwo policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie regularnie kontrolują zarówno akweny wodne, jak i pustostany, sprawdzając czy nikt nie potrzebuje pomocy.

Działania Zima oraz Ferie 2018 należą do cyklicznych zadań Policji. Długo utrzymujące się niskie temperatury powodują, że co roku z wychłodzenia umiera wiele osób. Dlatego też, w trosce o ich bezpieczeństwo, w trakcie całego okresu zimowego, policyjne patrole, jako jedno z wielu zadań, dokonują kontroli pustostanów oraz miejsc gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Często osoby te z różnych przyczyn nie nocują w noclegowniach i wybierają trudno dostępne i mało uczęszczane miejsca. Policjanci podczas takich kontroli sprawdzają czy nie potrzebuj ą oni pomocy oraz starają się przekonać ich, by korzystali z dostępnej pomocy udzielanej przez samorządy czy organizacje pomagające osobom bezdomnych.

Drugim, bardziej pozytywnym elementem zimy, w szczególności dla uczniów są ferie. Jest to okres kiedy mają dużo wolnego czasu, który starają się maksymalnie wykorzystać. Wiele osób wyczekuje spadku temperatur, aby móc uprawiać sporty zimowe. Wśród tych najbardziej popularnych są narty i łyżwy. Aby skorzystać z tych pierwszych wybierają się na przygotowane stoki narciarskie, gdzie zawsze są dostępne służby, zarówno medyczne jak i mundurowi. W przypadku jazdy na łyżwach niestety sytuacja jest różna. Nie wszyscy korzystają z przygotowanych w swoich powiatach lodowisk, a wolą naturalne zbiorniki wodne, jak stawy czy jeziora. W Świebodzinie na terenie Ośrdodka Sportu i Rekreacji jest czynne lodowisko. Niestety pokrywa lodowa nie zawsze na takich dzikich lodowiskach jest wystarczająco gruba i wtedy może dojść do tragedii. Dlatego należy pamiętać aby korzystać tylko z pewnych i sprawdzonych lodowisk oraz nie wchodzić na lód na naturalnych zbiornikach.

źródło: KKP w ŚwiebodzinieRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u