Jazda na 4-ro promilowym gazie (ZDJĘCIA)

17 styczeń 2018
Autor: 

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który w wydychanym powietrzu miał niemal 4 promile alkoholu. Kolejnego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Poznaniu-Ławicy.

16 stycznia 2018 r., na jednej z dróg w gminie Krzeszyce, funkcjonariusze Straży Granicznej zauważyli pojazd marki Daewoo Matiz, który poruszał się całą szerokością drogi. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę 58-letniego mieszkańca powiatu sulęcińskiego. Kontrolujący funkcjonariusze od razu wyczuli woń alkoholu od kierującego samochodem. Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy, kierowca miał prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Podróż kierowcy zakończyła się wizytą w KPP w Sulęcinie.

Tego samego dnia, funkcjonariusze z Placówki SG w Poznaniu-Ławicy zauważyli zaparkowany przed lotniskiem, na środku jezdni, pojazd marki Ford Transit. Kierowca zostawił samochód pomimo obowiązującego w tym miejscu zakazu zatrzymywania i postoju. Po odnalezieniu kierowcy, 54-letniego mieszkańca gminy Obrzycko, poproszono go o okazanie dokumentów pojazdu oraz przestawienie samochodu na parking. Okazało się, że mężczyzna nie posiada przy sobie żadnych dokumentów, a w trakcie rozmowy funkcjonariusz SG wyczuł od mężczyzny woń alkoholu. Badanie alkomatem, przeprowadzone przez wezwany patrol Policji, potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy, kierowca miał ponad 0,7 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Podróż kierowcy zakończyła się wizytą w KPP w Poznaniu.

źródło: Nadodrzańska Straż Graniczna

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u