Potrącił pieszych i uciekł (ZDJĘCIA)

26 styczeń 2018
Autor: 

Potrącił pieszych i uciekł. Został zatrzymany dzięki współpracy polskiej i niemieckiej Policji

Sprawca potrącenia małoletnich w Gubinie, który zbiegł z miejsca zdarzenia usłyszał już zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym. Nad sprawą pracowali policjanci z Polski i Niemiec. To kolejny przykład skutecznej współpracy stróżów prawa z obu stron Odry.

Przypominamy, że do potrącenia pieszych na przejściu doszło 4 grudnia 2017 roku po godz. 18:00 na ul. Chopina w Gubinie. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, iż osoba poruszająca się pojazdem VW Golf na niemieckich numerach rejestracyjnych, na przejściu dla pieszych uderzyła w przechodzącą prawidłowo 13-latkę oraz zahaczyła towarzyszących jej dwóch kolegów. Po zdarzeniu kierowca Volkswagena oddalił się w stronę Niemiec. Zarówno dziewczynka, jak i chłopcy po zbadaniu przez lekarza powrócili do domu, na szczęście nie odnosząc żadnych poważnych obrażeń. Tą sprawą zajęli się policjanci z Gubina, którzy rozpoczęli poszukiwania opisanego auta. Do poszukiwań włączyli się także funkcjonariusze z Niemiec. Wspólne działania stróżów prawa z obu stron Odry doprowadziły do rozwikłania kolejnej sprawy. Mundurowi ustalili i zatrzymali podejrzanego, którym okazał się być 33-letni obywatel Niemiec. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym, przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Oskarżyciel publiczny wniósł o ukaranie 33-latka karą grzywny w wysokości tysiąca złotych oraz o orzeczenie wobec kierującego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 6 miesięcy. Ostateczną decyzję w jego sprawie podejmie Sąd.

źródło: KPP Krosno Odrzańskie

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u