Drugo Zbunszyńska Potańcówka na Dechach

27 styczeń 2018
Pixabay

Zbąszyńskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w: “Drugij Zbunszyńskiej Potańcówce na Dechach”, która odbędzie się 10.02.2018 roku w sali Zbąszyńskiego Centrum Kultury.

Będzie to folklorystyczna zabawa podkoziołkowa, na której do tańca i swawoli zagrają nam rozmaite kapele, tym razem nie tylko koźlarskie!

Oprócz Groczy z Regionu Kozła, Koźlarzy, Skrzypków i Klarnecistów gościć będziemy Tancerzy i Kapelę Dudziarską Biskupiańskiego Zespołu Folklorystycznego z Domachowa i okolic, którzy przywiozą nam muzykę i tańce rodem z Biskupizny. Wszyscy będą mogli dać się ponieść żywiołowym “Wiwatom”, nauczyć się tańczyć “Równygo”, a także spróbować swoich sił w “Przodku”. A jeśli już o tym mowa! Zagości u nas także zespół “Przodki”, istniejąca od kilku lat poznańska inicjatywa muzyczna, grająca muzykę wiejską Wielkopolski, kaliskiego i sieradzkiego. “Przodki” skutecznie zaszczepiają tradycję w kulturową tkankę dużego miasta.

Jeśli komuś mało byłoby atrakcji - mamy dobre wieści! Ze swoją rzeszowsko-przemyską muzyką przybędzie także Łukasz Słotwiński - cymbalista z Jarosławia. Można by rzec - tego jeszcze u nas nie grali! Mamy nadzieję, że impreza zaowocuje nie tylko miło spędzonym czasem, ale także poszerzy muzyczne horyzonty zebranych Gości. Idea, która nam przyświeca pozostaje niezmienna - przywracamy użytkową funkcję muzyki ludowej: gramy do tańca. Poprzez wspólną zabawę zachęcamy zarówno tych, którzy do folkloru już zdążyli się przekonać, (lub co więcej, pałają do niego miłością wielką i nic nie zdoła tego stanu zmienić), jak i tych, którzy dopiero zaczynają tę piękną przygodę, do czynnego udziału w nim.

Dla młodych ​Groczy ​ wydarzenie jest okazją do kultywowania tradycji grania do tańca, poszerzania swojego repertuaru, a także do spróbowania swoich sił na parkiecie (taka okazja nie zdarza się zbyt często, lepiej jej nie przegapić!). Dzięki temu kultura naszego regionu może przetrwać, a swoim bogactwem świadczyć o unikatowym charakterze miejsca, w którym się kształtowała i trwa po dziś dzień. Potańcówka to także okazja do spotkania z tradycjami z innych regionów Polski, dzięki czemu mogą kształtować się postawy otwartości i szacunku wobec tego, co mniej znane. W tej różnorodności znajdą się pierwiastki wspólne, nie brak też będzie różnic, które jeszcze dogłębniej ukażą nam piękno polskich tradycji muzykowania i tańca. Razem możemy stworzyć rzecz wyjątkową, nie bójmy się i zechciejmy wspólnie tego dokonać!

Dla każdego Grocza, ​który zagra do tańca,​ wstęp i konsumpcja jest bezpłatna. (Obowiązują zapisy, ilość kapel jest ograniczona). Osoby towarzyszące: 20 zł/os. W cenie biletu zawarty jest poczęstunek - kołocz na młodziach, kawa/herbata, napoje gazowane; chlyb ze smolcem i skrzyczkami, bigos, a do przegryzki ogórki. Skoro już o przegryzkach mowa - w cenie biletu każdego pełnoletniego biesiadnika przewidujemy toastowy sznaps, co by num sie dobrze tańcowało, grało i śpiywało! Istnieje także możliwość wniesienia swoich napojów oraz jedzenia.

Organizator nie przewiduje dystrybucji napojów alkoholowych, jednakże ich konsumpcja na terenie zabawy jest dozwolona. Serdecznie zapraszamy! Bilety do nabycia w: Zbąszyńskim Centrum Kultury Ul. Powstańców Wielkopolskich 12 64-360 Zbąszyń Tel. 68 38 60 874 lub 68 38 47 945

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u