Burmistrz Sulęcina z zarzutami prokuratorskimi

27 styczeń 2018
Autor:  Ryszard Waldun
Pixabay

Zarzuty względem Dariusza E. obecnego Burmistrza Sulęcina dotyczą okresu, kiedy był on starostą sulęcinskim, a obecna zastępca burmistrza Iwona W. - skarbnikiem powiatu sulęcińskiego.

Jak się dowiedzieliśmy doniesienie o popełnieniu przez samorządowców przestępstwa złożyła grupa radnych powiatu sulęcińskiego, a wśród nich obecny starosta Adam Basiński i Agnieszka Sławiak, członek zarządu powiatu sulęcińskiego (prywatnie szwagierka Dariusza E.). Postępowanie dotyczy czynów z art.231 par.2 kk w zb. Z art.77 ustawy o rachunkowości w zw. z art.11 par.2 kk, których przedmiotem jest dokonywanie niewłaściwych wpisów w budżecie starostwa i niezasadnych wydatków z budżetu na łączną kwotę prawie trzech milionów złotych. Zarzuty nie odnoszą się do finansowania z tego budżetu kampanii wyborczej 2014r. Postępowanie jest w toku.  

W rozmowie z nami Dariuszem E. stwierdził, że jest to walka polityczna i ani on, ani jego była skarbniczka nie są niczemu winni. Radni, którzy złożyli doniesienie nie chcą do zakończenia postępowania wypowiadać do mediów.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u