Kto podpalił stację paliw pod Zieloną Górą? Jest nagroda za wskazanie sprawcy (ZDJĘCIA)

08 kwiecień 2020
Kto podpalił stację paliw w Wilkanowie? Fot. OSP Świdnica

Podpalił stację benzynową w Wilkanowie koło Zielonej Góry. Teraz jest poszukiwany. Właściciel stacji wyznaczył nagrodę dla osoby, która pomoże wskazać sprawcę pożaru.

Wszystko wydarzyło się w sobotnią noc, 4 kwietnia. Od około 3 w nocy pod stacją paliw przy drodze krajowej nr 27 w Wilkanowie (gmina Świdnica) kręcił się nieznany człowiek. Ponad dwie godziny później około 5:40 mężczyzna zaczął podpalać dystrybutory oraz budynek stacji.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków chwilę przed godziną 6:00. Do akcji zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z Zielonej Góry oraz pobliskich strażaków z OSP Świdnica. W chwili dojazdu pierwszego zastępu pożar był już mocno rozwinięty.

Nagroda za wskazanie podpalacza

Sprawą od razu zajęła się policja. Na miejscu zebrano ślady i sporządzono dokumentację. Zabezpieczono też monitoring. Straty są bardzo duże. Właściciel stacji nie zamierza czekać bezczynnie na rozwój sytuacji.

- Jeśli ktoś z Państwa przejeżdżał obok i coś zwróciło Państwa uwagę, będziemy wdzięczni za informacje. Za wskazanie sprawcy wyznaczamy nagrodę w kwocie 20 tysięcy złotych - informuje Sandra Olejnicka z Grupy Pieprzyk.

Informacje można przekazywać pod numerem telefonu 603 042 875. Ponadto można wysłać wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Pieprzyk Family ul. Gen. Józefa Hallera 2A, 63-900 Rawicz.

Przeczytaj też: Pożar warsztatu samochodowego w Zielonej Górze. Kłęby dymu nad miastem (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u