Próbował wyłudzić kredyt – na jego drodze stanęli policjanci

29 styczeń 2018
KPP Sulęcin

Sulęcińscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który usiłował wyłudzić kredyt bankowy. Wcześniej 29-latek ukradł dokument tożsamości innej osobie, aby wykorzystać go właśnie przy wyłudzeniu pieniędzy. Za swoje zachowanie mieszkaniec Sulęcina odpowie przed sądem – grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

W czwartek, 25 stycznia do Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie przyszedł mężczyzna, który powiedział policjantom, że nieznana mu osoba kazała nauczyć się pewnych danych osobowych, które potrzebne będą do uzyskania kredytu w jednym z banków. Zgłaszający miał za to dostać od niego 500 złotych. Niedługo po tym do sulęcińskiej komendy zgłosiła się inna osoba, która zawiadomiła o kradzieży dokumentu tożsamości. Policjanci wydziału kryminalnego powiązali te dwa zdarzenia i we wskazanym miejscu i czasie oczekiwali na przyjazd osoby, która zaplanowała wyłudzenie kredytu. Jak się okazało, 29-letni mieszkaniec Sulęcina przyjechał na miejsce zgodnie z umową i dla uwiarygodnienia zdolności kredytowej kredytobiorcy, wziął ze sobą nawet garnitur, w który chciał ubrać podstawionego mężczyznę. Został on jednak zatrzymany przez policjantów.

Następnego dnia usłyszał zarzuty kradzieży dokumentu oraz nakłanianie do popełnienia przestępstwa wyłudzenia kredytu bankowego. Działał przy tym w tzw. recydywie. Niedawno zakończył odsiadywanie długoletniego wyroku za inne przestępstwa. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: asp. szt. Andrzej Barciński, Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

TAGI
Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.