Więzień uciekł z miejsca pracy i wziął zakładnika. Jest już za kratkami

29 styczeń 2018
Pixabay

16 stycznia br. w godzinach porannych jeden ze skazanych odbywających karę pozbawienia wolności w Oddziale Zewnętrznym w Wałowicach (woju. lubuskie) oddalił się z zatrudnienia zewnętrznego. Prace wykonywał w jednej z firm na terenie Gubina.

Rano mężczyzna nakłonił pracownicę zatrudnioną w tej samej firmie do kierowania pojazdem i przewiezienia go we wskazane miejsce w okolice Gubina. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że groził jej pozbawieniem życia i straszył przedmiotami niebezpiecznymi.

W trakcie drogi kobieta namówiła mężczyznę do zmiany decyzji. Ten zgodził się na zawiezienie go z powrotem do zakładu karnego. Kobiecie nic się nie stało. Niemniej jednak zaproponowano jej pomoc psychologiczną, z której skorzystała.

Z uwagi na całkowicie irracjonalne zachowanie skazanego został on natychmiast poddany badaniom na zawartość środków narkotycznych i alkoholu w organizmie. Wynik był negatywny. Niezależnie od tego, tego samego dnia skazany został przetransportowany do zakładu karnego typu zamkniętego.

O zdarzeniu poinformowano Komendę Powiatową Policji w Gubinie. Całą sprawę wyjaśnia zespół powołany przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, który ma za zadanie wyjaśnić m.in.: jakie były przyczyny irracjonalnego zachowania osadzonego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że skierowanie skazanego do pracy odbyło się zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i wytycznymi. Jak informuje mjr Jan Kurowski Specjalista Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu skazany odbywa karę 1 roku 3 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Koniec kary przypada w maju br. Od marca 2017 r. skazany był zatrudniony, a jego dotychczasowe zachowanie zarówno w więzieniu, jak i w miejscu pracy było pozytywne.

 

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u