Znamy szczegóły dotyczące morderstwa spod Gubina (ZDJĘCIA i FILM)

05 luty 2018
Autor: 
KWP Gorzów Wlkp

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w ostatni wtorek, 30 stycznia w godzinach wieczornych do dyżurnego Komisariatu Policji w Gubinie zadzwonił mężczyzna informując o ugodzeniu go nożem. Po chwili kontakt ze zgłaszającym zdarzenie urwał się. Policja potraktowała zgłoszenie bardzo poważnie. Policjanci nie wiedzieli gdzie szukać pokrzywdzonego jak również jaki jest jego stan.

Do poszukiwań zaangażowano policjantów z Gubina, Krosna Odrzańskiego i Lubska. W poszukiwania włączyli się również funkcjonariusze z Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji KWP w Gorzowie Wlkp. strażnicy leśni, a także funkcjonariusze Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP z Jarogniewic, Straży Miejskiej, Straży Rybackiej, Straży Pożarnej. W poszukiwaniach brały udział psy tropiące, a dodatkowo wykorzystano kamery termowizyjne i drony. Przeszukiwano kompleksy leśne, a także wszelkie napotkane pustostany. Prowadzone poszukiwania nie przynosiły rezultatów. Jednocześnie policjanci z referatu kryminalnego z Gubina znając dane zgłaszającego prowadzili czynności mające na celu ustalenie osób, które mogły mieć jakikolwiek związek z zaginionym. Wytypowano dwie osoby i dokonano ich zatrzymania. Typowanie sprawców okazało się trafione. Obaj zatrzymani mężczyźni już podczas wstępnie prowadzonych z ich udziałem czynności procesowych ujawnili fakty wskazujące, że najprawdopodobniej zgłaszający zdarzenie mężczyzna nie żyje.

Wspólne działania policjantów z Krosna Odrzańskiego wspomaganych przez funkcjonariuszy z Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego KWP w Gorzowie Wlkp. skutkowały przyznaniem się mężczyzn do zabójstwa 30-latka. W okolicach Gubina doszło do odnalezienia zakopanych zwłok poszukiwanego mężczyzny. Miejsce zakopania ciała, wskazał jeden z podejrzanych, podczas wizji lokalnej z jego udziałem. Na miejscu ujawnienia zwłok pracowała ekipa śledcza pod kierownictwem prokuratora, w jej skład wchodzili również technicy kryminalistyki, którzy wsparci przez policjantów z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gorzowie Wlkp., ujawniali i zabezpieczali ślady, mające związek ze zdarzeniem.

W sobotę, 3 lutego obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim. Podczas przesłuchania 25-latek usłyszał zarzut dokonania zabójstwa przy użyciu noża w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie (art. 148 § 2 kk – zagrożenie od 12 lat pozbawienia wolności do kary dożywotniego pozbawienia wolności) oraz posiadania marihuany, którą policjanci ujawnili przy nim podczas zatrzymania, natomiast 29-latkowi Prokurator postawił zarzut współudziału w zabójstwie poprzez jego zlecenie i kierowanie wykonaniem. Dodatkowo zebrany w sprawie materiał dał podstawy na postawienie mu zarzutu udzielania narkotyków.

Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim po przesłuchaniu obu podejrzanych i analizie akt sprawy złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu kolejne trzy miesiące spędzą w areszcie. Wszystkie okoliczności zdarzenia zostaną wyjaśnione podczas śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Rejonową w Krośnie Odrzańskim.

Źródło: nadkom. Marcin Maludy Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

TAGI
KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u