Zatrzymany po pościgu

07 luty 2018
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Placówki SG w Świecku zatrzymali po pościgu kradziony samochód marki Fiat Ducato o wartości 90.000 zł

- We wtorek, 6 lutego funkcjonariusze SG w miejscowości Kunowice skierowali do kontroli, poruszający się na niemieckich numerach rejestracyjnych pojazd marki Fiat Ducato - informuje kpt. SG Rafał Potocki Rzecznik Prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. - Kierowca auta nie zatrzymał się jednak na wezwanie funkcjonariuszy i zaczął uciekać. Pogranicznicy ruszyli w pościg. Podczas jazdy, kierujący łamał wszelkie przepisy ruchu drogowego, czym stwarzał bezpośrednie zagrożenie zarówno dla innych uczestników ruchu znajdujących się na drodze jak i dla siebie. Pojazd w pewnym momencie skręcił z drogi i zaczął uciekać przez pole, gdzie wpadł w poślizg. Kierowca samochodu wyskoczył z auta i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy SG. Kierowcą okazał się 31-letni mieszkaniec województwa pomorskiego, który posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Samochód posiadał w stacyjce łamak, a poprzez niemieckich funkcjonariuszy ustalono, że tablice rejestracyjne należą do innego auta. Szacunkowa wartość odzyskanego Fiata Ducato to 90.000 zł. Samochód wraz z zatrzymanym obywatelem naszego kraju został przekazany funkcjonariuszom z KPP w Słubicach.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.