Przekroczył prędkość – chciał przekupić policjantów

06 maj 2016
Autor: 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego słubickiej komendy zatrzymali 20-letniego kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyzna zaoferował mundurowym dwa tys. złotych łapówki. Za swoje zachowanie tłumaczyć się będzie w sądzie.

Do zdarzenia doszło w ubiegły w poniedziałek, 2 maja, około godziny 20:30. Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Mercedes w miejscowości Radachów, na drodze W-134. Za kierownicą siedział 20-letni mieszkaniec Międzychodu. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 102 km/h, przy ograniczeniu do 50 km/h. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze nałożyli na kierowcę również mandat karny w wysokości 500 zł. i 10 punktów karnych.

Kierowca nie chciał przyjąć do wiadomości możliwości utraty prawa jazdy, więc postanowił przekupić policjantów. 20-latek wręczył policjantom dwa tys. złotych w zamian za odstąpienie od ukarania. Za popełnione przestępstwo mężczyzna został zatrzymany. 20-latek odpowie teraz nie tylko za popełnione wykroczenie, ale również za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej.

Za wręczenie bądź usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

żródło KWP Gorzów

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u