Na wojnę z hazardem (ZDJĘCIA)

28 luty 2018
Autor: 

Policja i KAS skutecznie w zwalczaniu nielegalnego hazardu, skutkiem czego zatrzymano 54 automaty do gier, 16 kontroli punktów gier hazardowych to wyniki wspólnych działań wschowskich policjantów i lubuskich funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Prowadzone od 2016 roku działania prowadzone były na terenie powiatu wschowskiego i nastawione były na przeciwdziałanie nielegalnych gier hazardowych.

We wtorek 27 lutego wschowscy policjanci wspólnie z lubuskimi funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej doprowadzili do zabezpieczenia na terenie Wschowy czterech nielegalnych automatów do gier hazardowych. Takie działania, podejmowane cyklicznie, były wymierzone w przestępczy proceder opierający się na czerpaniu korzyści majątkowych z niezgodnego z prawem hazardu. W roku 2016 skontrolowano 14 takich punktów i lokali, zabezpieczając jednocześnie 46 nielegalnych automatów do gier. W ubiegłym roku kolejne 4 automaty opuściły teren naszego powiatu w trakcie wizyty w jednej ze wschowskich „jaskiń hazardu.” Powtórzone wtorkowego popołudnia (27 lutego) wspólne działania pozwoliły na zabezpieczenie kolejnych, już ostatnich 4 maszyn w których zainstalowane były gry o charakterze losowym. Przeprowadzone na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły fakt, że były to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych i stanowiły niezbity dowód w prowadzonych postępowaniach.

Obowiązujące przepisy Ustawy o grach hazardowych przewidują wysokie kary pieniężne za nielegalne użytkowanie lub posiadanie takiego urządzenia. Od kwietnia 2017 roku wysokość kary pieniężnej wzrosła od 12 tys. zł do 100 tys. złotych od jednego automatu.

TAGI
MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u