Najpierw przekroczył prędkość, później zaczął uciekać. Miał 2,5 promila

13 marzec 2018
KWP Gorzów Wlkp.

Policjanci sulęcińskiej drogówki zmierzyli prędkość pojazdu, który w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 40 km/h, jechał 106 km/h.

50-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego nie zatrzymał się do kontroli. Gdy po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów, okazało się, że jest nietrzeźwy. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

W poniedziałek, 12 marca około południa policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie w miejscowości Grochów zmierzyli prędkość pojazdu marki Opel. Jak się okazało jechał on z prędkością 106 km/h w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 40 km/h. Policjanci dali więc sygnał do zatrzymania kierującemu, który początkowo zwolnił, jednak gdy zbliżył się do patrolu gwałtownie przyspieszył oddalając się w kierunku Międzyrzecza. Funkcjonariusze ruszyli za tym pojazdem i po krótkim pościgu zatrzymali uciekiniera. Jak się okazało kierującym był 50-letni mieszkaniec powiatu międzyrzeckiego, od którego mundurowi wyczuli alkohol. Po badaniu okazało się, że ma on 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi mu już do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Za ten czyn grozi mu grzywna do 5000 zł. Policjanci zatrzymali 50-latkowi prawo jazdy. Sąd orzeknie na jaki czas. Minimalny okres to 1 rok. Wszystkie czyny, które popełnił skutkują utratą uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Źródło: asp. szt. Andrzej Barciński Komenda Powiatowa Policji w Sulęcinie

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.