Ojciec 4-latki, która wpadła do szamba z zarzutami

09 maj 2016

Źle zabezpieczone szambo – to przyczyna tragicznego w skutkach wypadku, w którym zmarła 4-letnia dziewczynka w Ściechowie koło Gorzowa. Zarzuty w tej sprawie usłyszał ojciec dziecka. Mężczyzna odpowie za nieumyślne spowodowanie śmierci dziewczynki.

Do tragedii doszło w sobotę 7 maja w Ściechowie w gminie Lubiszyn. Na posesji jednego z domów 4-letnia dziewczynka wpadła do przydomowego szamba. Dziecko zostało wyciągnięte i przewiezione do gorzowskiego szpitala, gdzie zmarło.

- Sekcja zwłok, która odbyła się w poniedziałek 9 maja wykazała, że dziewczynka zmarła wskutek utonięcia. Dodatkowo spadła z dużej wysokości i przy tym doznała wielu obrażeń – komentuje Dariusz Domarecki, rzecznik prasowy gorzowskiej prokuratury.

Jeszcze w sobotę rodzice dziecka zostali aresztowani pod kątem narażenia na utratę życia lub zdrowia dziewczynki. W poniedziałek zostali zwolnieni do domu, a 33-leni ojciec usłyszał zarzuty, pomimo tego, że w dniu tragedii był w pracy, a matka została z dzieckiem w domu.

- Mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Wszystko przez to, że to on odpowiadał za zabezpieczenie i obsługę szamba. Pokrywa na którą stanęła dziewczynka została źle zabezpieczona, przez co 4-latka wpadła do środka. Matka dziecka nie usłyszała żadnych zarzutów – tłumaczy Domarecki.

Ojcu dziecka grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

info:gorzowianin.com

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u