Kierowca miał blisko 3,5 promila

09 maj 2016
Autor: 

Policjanci z Gubina zatrzymali po pościgu 27-letniego mężczyznę, który kierował mając blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie oraz posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Okazało się również, że powinien przebywać w areszcie.

Do zatrzymania 27-latka doszło 8 maja w niedzielę, na terenie gminy Gubin. Policjanci z Zespołu Patrolowo Interwencyjnego z gubińskiego komisariatu pełnili służbę na terenie Gubina. Ich uwagę zwrócił kierowca Mercedesa. Mundurowi nabrali podejrzeń, że może on znajdować się pod działaniem alkoholu. Jednak pomimo sygnałów nie zatrzymywał się do kontroli. Mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać. Podczas ucieczki kierujący stwarzał zagrożenie na drodze, wykonywał niebezpieczne manewry oraz blokował radiowóz podczas próby zatrzymania. Chcąc uciec policjantom wjechał na teren posesji. Tam też został zatrzymany. Policjanci po sprawdzeniu 27-letniego kierowcy ustalili, iż posiada on sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie kierowcy jest blisko 3,5 promila alkoholu. Jak się okazało w samochodzie znajdowały się jeszcze trzy osoby, także w stanie nietrzeźwości. 27-latek został zatrzymany. Zgodnie z nakazem wydanym przez sąd powinien przebywać areszcie. Spędzi tam najbliższe miesiące.

źródło KWP Gorzów

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u