600 tysięcy sztuk papierosów w walcach łąkowych...

09 maj 2016

Prawie 600 tysięcy sztuk papierosów wartych 400 tysięcy złotych ukrytych w walcach łąkowych ujawnili w Świecku funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej. Przemyt miał trafić do Wielkiej Brytanii.

7 maja w godzinach porannych, na drodze krajowej nr 2, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku i polsko – niemiecki patrol ze Świecka zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy marki Volvo. Zgodnie z przedstawioną dokumentacją ciężarówka przewoziła do Wielkiej Brytanii m.in. dwa walce łąkowe, każdy o wymiarach około 3 m długości i 1,5 m średnicy.

W trakcie wstępnej kontroli ładunku funkcjonariusze SG nabrali podejrzeń, że w walcach mógł zostać ukryty nielegalny towar. Współpracując z funkcjonariuszami z Izby Celnej w Rzepinie, ciężarówkę skierowano pod konwojem do terminala towarowych odpraw celnych w Świecku i tutaj dokonano szczegółowej kontroli pojazdu i przewożonego ładunku. Ze względu na konieczność użycia specjalistycznego sprzętu do pomocy wezwani zostali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach. Kiedy strażacy rozcięli ściankę walca, mundurowi wyjęli ze środka papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W obu walcach znajdowało się prawie 3 tysiące pakietów (600 tysięcy sztuk) papierosów różnych marek. Wartość nielegalnego towaru wynosi 400 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze przesłuchali kierowcę ciężarówki, obywatela Polski, który twierdził, że nic nie wiedział o przemycie ukrytym w przewożonym przez niego ładunku. Ujawnione papierosy oraz służące do przemytu walce zabezpieczyli celnicy z IC w Rzepinie, którzy prowadzą również postępowanie przygotowawcze w sprawie wewnątrzwspólnotowego przewozu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u