Wypadek na trasie Żary - Nowogród Bobrzański. Ucierpiały dwie osoby (ZDJĘCIA)

30 marzec 2018
Autor:  Redakcja
KP PSP Żary

Do niebezpiecznego wypadku doszło w piątek, 30 marca. Po godzinie 13:00 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Żarach wpłynęło zgłoszenie o czołowym zderzeniu dwóch pojazdów na Drodze Krajowej nr 27 pomiędzy miejscowościami Dąbrowiec - Nowogród Bobrzański. Droga była zablokowana, a policja wprowadziła objazd dla samochodów osobowych, który przebiegał przez pobliski las.

Na granicy powiatu zielonogórskiego z żarskim, tuż za przejazdem kolejowym, czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe - Volkswagen oraz Peugeot. Siła uderzenia była bardzo duża. W każdym pojeździe wybuchły poduszki powietrzne, a dodatkowo odpadło z nich wiele części.

Dyżurny Operacyjny PSK zadysponował na miejsce 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żarach oraz zastęp ochotników z Bieniowa. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy osobom poszkodowanym oraz odłączeniu akumulatorów z obu pojazdów. Z samochodów wyciekły płyny eksploatacyjne. Wszystkie plamy zostały zabezpieczone przy pomocy sorbentu, który neutralizuje rozlane ciecze ropopochodne.

- W skutek wypadku ucierpiały dwie osoby. Poszkodowani zostali przekazane w ręce Zespołów Ratownictwa Medycznego z czego jedna z nich trafiła na Szpitalny Odział Ratunkowy w Żarach - informuje bryg. Grzegorz Lisik, rzecznik prasowy żarskich strażaków

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u