Odzyskano skradzionego kampera o wartości 270 tysięcy złotych

07 maj 2018
Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Wspólny Polsko-Niemiecki patrol funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach oraz z BPOLI Forst skierował do kontroli jadący od strony Niemiec samochód Fiat Ducato typu kamper. Kierowca pojazdu nie zastosował się jednak do wyraźnych sygnałów do zatrzymania dawanych przez mundurowych i oddalił się w kierunku Żar.

Funkcjonariusze podjęli pościg, do którego włączyli się również funkcjonariusze Policji. Kiedy kierowca fiata skręcił w kierunku pobliskiego lasu, funkcjonariusze utracili kontakt wzrokowy z pojazdem. Po chwili zauważyli ścigany samochód, który porzucono w lesie. Poszukiwania kierowcy w pobliskiej okolicy nie przyniosły rezultatu.

Sprawdzenia dokonane poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych Policyjnych i Celnych potwierdziły, że samochód został skradziony na terytorium Niemiec. Wartość odzyskanego kampera wynosi 270 tysięcy złotych. Pojazd przekazano policjantom z Żar, którzy dalej poprowadzą sprawę.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u