Wziął w leasing sprężarkę wartą 25 tys. zł, nie płacił rat a sprężarkę sprzedał

12 maj 2016
Autor: 

Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie.

Oskarżony w okresie od 14 marca 2013 r. do 20 stycznia 2016 r. dokonał kradzieży powierzonego mu mienia na podstawie umowy leasingu operacyjnego w postaci sprężarki z osuszaczem o wartości 25 830 zł.

Jak ustalono oskarżony po zawarciu umowy leasingowej odebrał sprężarkę , której nie zwrócił mimo rozwiązania umowy leasingu z powodu braku płatności rat leasingowych .

Nadto sprawca 5 stycznia 2015 r. dokonał sprzedaży przedmiotu leasingu, działając tym samym na szkodę Leasingodawcy.

Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Prokurator wniósł o skazanie go na karę grzywny w wysokości 500 zł oraz obowiązek naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonego, a także zasądził od niego koszty postępowania.

W przypadku odrzucenia wniosku przez sąd oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u