Podpalenie ściółki leśnej w Gorzowie Wlkp

12 maj 2016
Autor: 

Dzisiaj, około południa, doszło do podpalenia ściółki leśnej w okolicy ul. Dobrej w Gorzowie Wlkp. Na miejscu pożar gasiło osiem zastępów straży pożarnej oraz pięć samolotów, które dokonały 25 zrzutów. 

- To było podpalenie. Ogień podłożony był w kilku miejscach na obszarze około 4 arów - mówi Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej - Początkowo do gaszenia ognia zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej. Ogniem były objęte trawy na terenie Muraw Gorzowskich. W trakcie gaszenia otrzymaliśmy zgłoszenie o kolejnym pożarze, tym razem ściółki leśnej po drugiej stronie drogi. Do akcji zostały wysłane kolejne zastępy straży pożarnej oraz dwa samoloty gaśnicze.

Strażak przyznaje, że teren gdzie został podłożony ogień był ciężko dostępny dla wozów strażackich, dlatego też zadysponowano do akcji dwa samoloty. Na szczęście, po godz. 14.00 cała sytuacja został już opanowana - trwa dogaszanie.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u