Działania ,,Bezpieczny Deptak”

12 maj 2016
Autor: 
KMP Zielona Góra

Policjanci z wydziału ruchu drogowego w Zielonej Górze prowadzą działania pn. ,,Bezpieczny Deptak”. Funkcjonariusze zwracają uwagę na przestrzeganie przez kierowców przepisów drogowych na terenie zielonogórskiego deptaka.

11 maja na zielonogórskim deptaku pojawiły się patrole policjantów z wydziału ruchu drogowego. Policjanci podczas kontroli sprawdzali czy kierujący posiadają aktualne zezwolenia umożliwiające wjazd na deptak, jak również czy każdy uczestnik ruchu drogowego przestrzega znaków zakazujących ruchu po jego terenie. W przypadku nie stosowania się do tych przepisów kierujący mogą spodziewać się mandatu karnego lub sporządzeniem wniosku do sądu o ukaranie. W trakcie patrolowania deptaka mundurowi obserwowali czy pojazdy są prawidłowo zaparkowane, a więc w odpowiedniej odległości od skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz czy kierujący nie parkowali pojazdów na trawnikach. Sprawdzali także czy kierujący dostosowywali się do znaków zakazu zatrzymywania się i postoju, by ruch po deptaku mógł odbywać się płynnie i zgodnie z przepisami.

Podczas działań policjanci sprawdzili około 60 kierujących wjeżdżających na deptak. W związku z popełnianymi wykroczeniami w rejonie deptaka mundurowi sporządzili 3 wnioski do sądu o ukaranie oraz wystawili ponad 30 mandatów karnych, z czego największa ilość dotyczyła niestosowania się do znaku zakazu wjazdu oraz parkowania w miejscach niedozwolonych.

źródło: KMP Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u