Tragiczny pożar budynku w dzielnicy Zielonej Góry - Raculi. W środku znaleziono ciało mężczyzny (ZDJĘCIA)

11 maj 2018

Do zdarzenia doszło w czwartek, 10 maja, o godzinie 23:30. Płonął budynek przy ulicy Głogowskiej w Zielonej Górze - Raculi. Z okien wydobywał się gęsty dym. Strażacy znaleźli w obiekcie spalone ciało mężczyzny.

Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania zadysponował do zdarzenia 4 zastępy straży pożarnej, w tym miejscowych ochotników. Po przyjeździe pierwszych zastępów natychmiast rozwinięte zostały linie gaśnicze, a ratownicy w aparatach powietrznych udali się do środka obiektu. Pożar gaszono m.in. ze stanowisk usytuowanych na drabinach nasadkowych. Niezbędna była rozbiórka pokrycia dachowego w celu dotarcia do zarzewi ognia. 

Podczas gaszenia pożaru strażacy dokonali makabrycznego odkrycia. W zgliszczach znaleziono ciało mężczyzny. O fakcie poinformowano zielonogórską policję oraz prokuraturę. 

Z racji pożaru w budynku panowało duże zadymienie, tutaj niezbędny okazał się wentylator osiowy, przy pomocy którego strażacy w kilka minut oddymili cały obiekt. Nieznana jest przyczyna pożaru, sprawą zajmie się biegły z zakresu pożarnictwa. Podczas działań ratowniczo - gaśniczych zablokowany był jeden pas jezdni w kierunku Drzonkowa.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u