Pożar w zielonogórskiej fabryce Stelmet

13 maj 2018
Autor:  Redakcja
Pożar w zielonogórskiej fabryce Stelmet

Zgłoszenie o pożarze na terenie fabryki wpłynęło do dyżurnego Miejskiego Stanowiska Kierowania w Zielonej Górze w niedzielę, 13 maja, około godziny 17:00. Na miejscu pracuje 7 zastępów straży pożarnej.

Do zdarzenia zadysponowano strażaków z obu zielonogórskich jednostek oraz ochotników z Zawady. Tuż po dojeździe pierwszych zastępów rozwinięte zostały linie gaśnicze, a ratownicy w aparatach powietrznych udali się na rozpoznanie. Do zaprószenia ognia doszło przy silosie, gdzie składowany jest pellet.

Działania cały czas trwają, a na terenie fabryki rozbrzmiewa głośny dźwięk alarmu pożarowego.

Godzina 18:40 - Sytuacja pożarowa została już opanowana, lecz dogaszanie pożaru z pewnością zajmie wiele godzin. Z biegiem czasu większość strażackich zastępów opuści teren fabryki. Do zakładu przyjadą one ponownie za kilka godzin, aby wymienić się z innymi ratownikami.

Godzina 21:00 - Strażacy do późnych godzin nocnych będą kontrolować sytuację w zielonogórskiej fabryce. W działania zaangażowani zostaną pozostali ochotnicy z terenu Miasta Zielona Góra.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u