Czarna: Pożar lasu, spłonęło 1,5 hektara. W akcji 9 zastępów straży pożarnej (ZDJĘCIA, FILM)

21 maj 2018
Autor: 

W poniedziałek, 21 maja, chwilę przed godziną 15 do Dyżurnego Miejskiego Stanowiska Kierowania w Zielonej Górze wpłynęło zgłoszenie o pożarze ścioły w lesie nieopodal miejscowości Czarna (k. Zaboru). W działaniach łącznie udział brało 9 zastępów straży pożarnej, w tym ochotnicy z Zaboru, Starego Kisielina, Zawady, Suchej oraz Raculi. Do akcji zadysponowano również cysternę o pojemności 25 tysięcy litrów wody.

W pierwszy rzucie do zdarzenia zadysponowane zostaly 3 zastępy straży pożarnej. W chwili przybycia na miejsce pożar był już mocno rozwinięty, płomienie sięgały kilku metrów o czym świadczą opalone pnie drzew. Dowódca zastępów zdecydował o wezwaniu dodatkowych sił i środków do pomocy. Rozpoczęła się prawdziwa walka z czasem. 

Pożar zlokalizowany był w trudno dostępnym terenie, w odległości jednego kilometra od drogi asfaltowej. Pojawił się problem w zapewnieniu ciągłości w dostarczaniu wody. Do miejscowości Czarna została zadysponowana cysterna o pojemności 25 tysięcy litrów wody. Został utworzony punkt czerpania wody. Niestety w związku z niewystarczającym ciśnieniem wody w hydrantach, strażacy zmuszeni byli uruchomić kolejny punkt czerpania wody w Droszkowie. 

W międzyczasie na miejsce pożaru zadysponowany został ciężki sprzęt. Leśnicy przy pomocy pługa wykonali pas przeciwpożarowy, aby zapobiec dalszemu rozporzestrzenianiu się ognia. Niestety mimo błyskawicznej akcji strażaków oraz leśników spłonęło około 1,5 hektra poszycia leśnego.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u