Na obwodnicy Witnicy stopił się asfalt. Interweniowała straż pożarna (ZDJĘCIA)

23 maj 2018
Autor: 
gorzowianin.com

Do niecodziennej sytuacji doszło we wtorek 22 maja na obwodnicy Witnicy. Pod wpływem wysokiej temperatury warstwa ścieralna asfaltu zaczęła się topić i przyklejać do kół samochodów. Na odcinku około 1 kilometra wystąpiło tzw. pocenie się nawierzchni. 

Na miejsce zostali wezwani strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Witnicy, którzy zabezpieczyli niebezpieczny fragment drogi. Jak podaje portal gorzowianin.com, Droga Wojewódzka numer 132 została natychmiast zamknięta, a samochody były kierowane przez miasto. Jeszcze we wtorek wieczorem na miejsce został ściągnięty wykonawca ze Stargardu – obwodnica Witnicy wciąż jest na gwarancji – rozpoczął prace zabezpieczające. Około godz. 23.30 ruch został przywrócony. Jak podkreślają drogowcy, pocenie asfaltu występuje niezbyt często, ale jednak się zdarza.

- Przyczyną topienia się asfaltu mogła być wysoka temperatura lub jakość masy bitumicznej. Pocenie asfaltu polega na tym, że emulsja którą jezdnia została spryskana uplastycznia się i wychodzi na powierzchnię kruszywa, którym została droga posypana. Powoduje to efekt śliskiej, mokrej nawierzchni. - tłumaczył dla portalu gorzowianin.com, kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Kłodawie.

Fot. gorzowianin.com

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u