Pijany kierowca zatrzymany po pościgu (ZDJĘCIA)

01 czerwiec 2018
Autor: 
Pijany kierowca zatrzymany po pościgu KMP Zielona Góra

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali po pościgu kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli. Po badaniu okazało się, że kierujący miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Ok. godz. 13.15 policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wlkp. pełniący służbę na terenie gminy Sulechów, zauważyli na jednej z ulic miasta kierującego hondą, który na ich widok skręcił nagle w boczną uliczkę. Mundurowi ruszyli za nim i gdy zbliżyli się do hondy, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając tym samym kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu. Ten jednak nie zareagował, przyspieszył i zaczął uciekać polnymi drogami, następnie wałem przeciwpowodziowym aż do Odry. Tu mężczyzna zatrzymał samochód i zaczął uciekać pieszo w kierunku pobliskiego lasu. Policjanci zatrzymali go po kilkudziesięciu metrach.

Po zatrzymaniu policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie tylko potwierdziło przypuszczenia policjantów. Okazało się, że mężczyzna był pijany, miał 2,5 promila. Kierującym był 33-letni mieszkaniec Sulechowa. Mężczyzna będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli.

33-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za które to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Według przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym, wobec mężczyzny orzeczony zostanie zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata i otrzyma on także karę grzywny w wysokości co najmniej 5 tys. zł. Mężczyzna będzie odpowiadał także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej co od 1 czerwca 2017 nie jest już wykroczeniem, a przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

źródło: KMP Zielona Góra

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u