Aresztowany za niebezpieczne zachowanie podczas derbów żużlowych

01 czerwiec 2018
Autor: 
Aresztowany za niebezpieczne zachowanie podczas derbów żużlowych KMP Zielona Góra

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zadecydował o tymczasowym aresztowaniu pseudokibica, który podczas lubuskich derbów rzucił butelką w kierunku sektora gości. Mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące. Decyzja, którą podjął sąd w tej sprawie powinna być przestrogą dla wszystkich pseudokibiców.

W minioną niedzielę, 27 maja zielonogórscy policjanci brali udział w zabezpieczeniu trzech dużych przedsięwzięć: wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, meczu ekstraklasy koszykówki oraz lubuskich derbów żużlowych. O ile pierwsze dwie imprezy przebiegły bez zakłóceń, to podczas derbów doszło do dwóch incydentów. Najpoważniejszym był ten, w którym pseudokibic rzucił plastikową butelką z wodą w stronę sektora gości. Butelka nie doleciała, ale spadając uderzyła jednego z ochroniarzy.

Ochroniarze znajdujący się na stadionie zareagowali natychmiast, obezwładnili 34-letniego mężczyznę, a następnie wyprowadzili ze stadionu i oddali w ręce Policji. Mężczyzna jest znany policji i już wcześniej był notowany za inne przestępstwa. Policjanci podjęli decyzję o przedstawieniu mu zarzutów z Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i skierowaniu sprawy do sądu w trybie przyspieszonym. 34-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i chciał dobrowolnie poddać się karze uzgodnionej z prokuratorem. Sąd jednak zadecydował inaczej.

Sędzia po rozpatrzeniu wszystkich okoliczności zdarzenia, które mogło doprowadzić nawet do wybuchu zamieszek na stadionie, na którym przebywało w sumie kilkanaście tysięcy osób, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego, aby w ten sposób zabezpiecz tyć prawidłowy tok postępowania. Tym samym sprawa przed sądem będzie toczyła się w zwykłym trybie. Według Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych za takie zachowanie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Zielona Góra

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u