Piloci Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry ćwiczą wykonywanie lotów nocnych

01 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Piloci Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry ćwiczą wykonywanie lotów nocnych Redakcja

Od kilku dni piloci LPR z bazy w Zielonej Górze - Przylepie szkolą się z zakresu lotów nocnych. Śmigłowiec, który stacjonuje w Zielonej Górze zdążył odwiedzić już lądowiska przyszpitalne w województwie dolnośląskim, opolskim i wielkopolskim. Są to standardowe ćwiczenia związane z uprawnieniami do wykonywania lotów.

Loty z reguły zaczynają się około godziny 21:00, tuż po zakończeniu dyżuru przez zielonogórską bazę LPR. Na początku maja piloci szkolili się i ćwiczyli sytuacje awaryjne na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Teraz loty nocne odbywają się na różnych lądowiskach przyszpitalnych na terenie całej Polski. Po wykonaniu wszystkich punktów szkolenia śmigłowiec ratowniczy wraca do swojej bazy, aby od rana być w pełnej gotowości operacyjnej do zdarzeń.

Opisane szkolenie to standardowe ćwiczenia związane z przedłużeniem uprawnień dla pilotów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W ostatnich dniach takie manewry przeprowadza wiele baz ulokowanych na terenie kraju.

Obecnie lubuskie bazy LPR (Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski) pracują od godziny 7:00 do 45 min przed zachodem słońca, lecz nie dłużej niż do godziny 20:00. Najbliższa, całodobowa baza znajduje się dopiero we Wrocławiu. Bardzo możliwe, że dzięki takim szkoleniom lista baz otwatych przez 24 godziny wzrośnie i obejmie również nasz region.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u