Nietrzeźwa kobieta przyjechała na stację paliw na samych felgach. To nie jedyna zatrzymana (ZDJĘCIA)

18 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Nietrzeźwa kobieta przyjechała na stację paliw na samych felgach. To nie jedyna zatrzymana KPP Świebodzin

W ciągu minionego tygodnia świebodzińscy policjanci zatrzymali 12 kierujących pod wpływem alkoholu. Jedna z kobiet, która zdecydowała się wsiąść za kierownicę swojego pojazdu w stanie nietrzeźwości w niewyjaśnionych okolicznościach uszkodziła go i poruszała się nim na samych felgach. Takim samochodem dojechała na stację paliw, gdzie została zatrzymana.

W dniach 10-17 czerwca 2018 roku policjanci ze Świebodzina wyeliminowali z ruchu 12 kierujących pod wpływem alkoholu. Połowa z nich zdecydowała się wsiąść za kierownicę pojazdów mechanicznych. - Jest to ogromne zagrożenie dla nich samych oraz innych uczestników ruchu - mówi sierż. sztab. Marcin Ruciński, oficer prasowy KPP w Świebodzinie.

Pierwsi zatrzymani kierujący to mężczyźni w wieku 28 i 21 lat. Prowadzili oni samochody osobowe posiadając w wydychanym powietrzu blisko 0,5 promila alkoholu. Ich czyn został zakwalifikowany jako wykroczenie.

Pozostała czwówka kierujących wydmuchała o wiele większe wyniki, kwalifikujące ich czyn jako przestępstwo. - Kierująca pojazdem osobowym 44-letnia kobieta w wydychanym powietrzu miała 1,22 mg/l alkoholu co daje prawie 2,5 promila alkoholu we krwi. Kolejny był 47-latek, który doprowadził do wywrócenia się pojazdu na trasie S3, w jego organizmie było 1,47 promila. Do tej listy trafił również 46-latek kierujący bez uprawnień pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Wydmuchał on lekko ponad 2,5 promila alkoholu - podaje sierż. sztab. Ruciński.

Ostatnim z kierujących była kobieta, która mając blisko 0,8 promila alkoholu przyjechała na stację paliw pojazdem, który wcześniej w niewyjaśnionych okolicznościach musiała uszkodzić. Prawa część samochodu oprócz zarysowań miała przebite i rozszczelnione oba koła. Kierująca jechała na samych felgach. Dzieki reakcji świadków została zatrzymana i niedopuszczona do dalszej jazdy.

- Pozostała szóstka kierujących poruszała się pod wpływem alkoholu rowerami. W ich przypadku postępowanie zakończyło się mandatami karnymi. Z kolei kierujący pojazdami mechanicznymi odpowiedzą za swoje czyny przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat dwóch, 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązek wpłaty 5 tys. zł na fundusz pomocy, a także kara grzywny - dodaje sierż. sztab. Marcin Ruciński.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.