43-latek kierował ciężarówką mając 3 promile alkoholu. To jego kolejne przestępstwo

21 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
43-latek kierował ciężarówką mając 3 promile alkoholu. To jego kolejne przestępstwo KPP Żagań

We wtorek, 19 czerwca, policjanci z żagańskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierował ciężarówką mając w organizmie 3 promile alkoholu. Jak się okazało 43-latek był już w przeszłości karany za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o samochodzie ciężarowym marki Scania jadącym od prawej do lewej krawędzi jezdni. - Natychmiast wysłał on patrol ruchu drogowego we wskazane przez zgłaszającego miejsce. Funkcjonariuszom szybko udało się namierzyć pojazd, a następnie zatrzymać go do kontroli - mówi sierż. Aleksandra Jaszczuk, rzecznik żagańskiej policji.

Pojazdem kierował 43-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Policjanci od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że mężczyzna ma w swoim organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Kiedy mundurowi sprawdzili dane kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że kilka lat temu był on karany za to samo przestępstwo. - Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości - dodaje sierż. Jaszczuk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.