Alarm bombowy na lotnisku w Babimoście. Ewakuowano cały terminal

25 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Alarm bombowy na lotnisku w Babimoście. Ewakuowano cały terminal SG

Do zdarzenia doszło w sobotę, 23 czerwca, przed godziną 6:00. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście otrzymali informację, że jeden z pasażerów samolotu do Warszawy oznajmił, iż ma w bagażu trotyl. Około 40 osób przebywających w tym czasie na lotnisku zostało ewakuowanych poza obiekt.

48-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego podczas kontroli bezpieczeństwa prowadzonej przez pracowników Specjalistycznej Uzbrojonej Formacji Ochronnej oświadczył, że posiada materiały wybuchowe. Mężczyzna został zatrzymany, a lotnisko ewakuowano.

- Pasażera i jego bagaż dokładnie sprawdzili pirotechnicy SG. Mundurowi nie stwierdzili żadnych niebezpiecznych przedmiotów lub materiałów. Wywołany fałszywy alarm skutkował opóźnieniem odlotu o prawie dwie godziny - mówi kpt. Rafał Potocki z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Graniczej.

Pasażer zamiast do Warszawy trafił do prokuratury. - Zatrzymanemu mężczyźnie za złożenie fałszywego zawiadomienia o zagrożeniu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat - dodaje kpt. Potocki.

Decyzją prokuratora Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie 48-latek został objęty policyjnym dozorem. Musiał także wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości 30 tys. złotych. Ma również zakaz zbliżania się do lotniska w Babimoście na odległość mniejszą niż 200 metrów. Dodatkowo mężczyzna będzie musiał pokryć koszty związane z ewakuacją lotniska i działaniem poszczególnych służb.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u