Lubuska ITD rozpoczęła akcję "Bezpieczny autokar". Skontrolowano 30 autokarów i nie tylko (ZDJĘCIA)

26 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Lubuska ITD rozpoczęła akcję "Bezpieczny autokar". Skontrolowano 30 autokarów i nie tylko WITD Gorzów Wlkp.

Wraz z początkiem wakacji inspektorzy ITD rozpoczęli wzmożone kontrole autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Kontrole prowadzone były na lubuskich odcinkach autostrady A2 i drogi ekspresowej S3. Podczas działań zatrzymano również "VIP-Busa", w którym na sofie jechali dwaj młodzi mężczyźni.

Już w pierwszy poniedziałek wakacji, 25 czerwca, inspektorzy ITD wspólnie z funkcjonariuszami policji i Straży Granicznej przeprowadzili działania kontrolne w ramach akcji "Bezpieczny autokar - wakacje 2018". Podczas akcji skontrolowano 30 autokarów przewożących dzieci i młodzież.

Wszyscy kierowcy byli trzeźwi, a autokary były sprawne. W jednym przypadku kierowca nie posiadał formularza jazdy, w związku z czym wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. - Na kierowców nałożono łącznie 10 mandatów karnych m.in. za nieoznaczenie pojazdu tablicami informującymi o przewozie dzieci lub młodzieży, nieokazanie podczas kontroli wymaganych dokumentów, przekroczenie czasu jazdy dziennej oraz skrócenie odpoczynku dziennego - mówi Bogdan Trzpis, szef lubuskiego ITD.

W trakcie działań zatrzymano również busa dostawczego na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Podczas kontroli ładowni funkcjonariusze od razu zauważyli sofę, na której siedzi dwóch młodych obywateli Ukrainy. Wszyscy jechali nad morze. - Sofa stała na dywanie, który miał uniemożliwić przemieszczanie się jej w części ładunkowej pojazdu. W ładowni znajdowały się również bagaże i artykuły spożywcze. Nic nie było zabezpieczone. Kierowcę ukarano mandatem i zakazano dalszej jazdy - dodaje Trzpis.

 • Kierowca wywrotki uciekł przed inspektorami ITD w pole kukurydzy!

  Kierowca wywrotki uciekł przed inspektorami ITD w pole kukurydzy!

  Kierowca wywrotki nie zatrzymał się do kontroli, porzucił pojazd i uciekł pieszo w pole kukurydzy! Po kilku godzinach wrócił z adwokatem.

 • Ciężarówka 10-krotnie przeładowana pelletem zatrzymana przez ITD!

  Ciężarówka 10-krotnie przeładowana pelletem zatrzymana przez ITD!

  Przeładowany pojazd z pelletem zatrzymany do kontroli przez ITD. Dopuszczalna masa całkowita została przekroczona aż 10-krotnie!

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Akcja! #Wakacyjna reklamacja

  Akcja! #Wakacyjna reklamacja

  Wakacje za nami! Nie wszyscy będą jednak je miło wspominać. Wielu konsumentów doświadczyło trudności np. z opóźnionym lub odwołanym lotem, wynajmem auta, rezerwacją pokoju hotelowego, czy z biurem podróży… Odpowiedzią na to może być Twoja reklamacja. Europejskie Centrum Konsumenckie w ramach kampanii „Akcja! #Wakacyjna reklamacja” – zachęca do egzekwowania swoich praw!

 • Poszukiwany listem gończym wpadł podczas transportu mebli z Holandii do Polski

  Poszukiwany listem gończym wpadł podczas transportu mebli z Holandii do Polski

  Poszukiwany listem gończym mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli Inspekcji Transportu Drogowego. Mężczyzna przewoził meble z Holandii do Polski. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u