Pierwsze autobusy elektryczne zielonogórskiego MZK już na kołach (ZDJĘCIA)

26 czerwiec 2018
Autor:  Redakcja
Pierwsze autobusy elektryczne zielonogórskiego MZK już na kołach MZK

- Pierwsze Ursusy już na kołach - informuje zielonogórskie MZK. Łącznie do miasta ma trafić 47 niskopodłogowych autobusów elektrycznych o wartości 96,5 mln złotych. Pierwsze pojazdy elektryczne typu solo miały trafić do Zielonej Góry już w czerwcu. Z kolei cały tabor ma przyjechać do listopada 2018 roku.

Zakup takich autobusów sprawił, że większość taboru będzie elektryczna. Jednocześnie Zielona Góra będzie pierwszym miastem w Polsce, która na swoim wyposażeniu będzie miała taką ilość pojazdów elektrycznych. - Z niecierpliwością czekamy na efekt końcowy prac - mówi Janusz Kubicki, prezydent miasta.

Wszystkie autobusy mają pojawić się do listopada 2018 roku. Zanim wyjadą na ulice muszą skończyć się wszystkie inwestycje wykonywane specjalnie pod niskopodłogowe elektryki. Przede wszystkim trzeba zamontować stacje ładowania na pętlach oraz w zajezdni, ale również zainstalować jednolity system informacji pasażerskiej oraz zakończyć pracę związane z budową Centrum Przesiadkowego.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u