Pościg za 32-letnim motocyklistą w Krzeszycach. Na koniec uderzył on w tył osobówki (ZDJĘCIA, FILM)

04 lipiec 2018
Autor:  Redakcja
Pościg za 32-letnim motocyklistą w Krzeszycach KPP Sulęcin

Motocyklista nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Po drodze złamał szereg przepisów drogowych, a na koniec spowodował kolizję. Powód jego zachowania był równie niechlubny. Posiadał on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Wszystko wydarzyło się w piątek, 29 czerwca, na jednej z ulic w Krzeszycach. Policjanci z sulęcińskiej drogówki zauważyli motocyklistę, co do którego mieli podejrzenie, że może nie posiadać on uprawnień do kierownia. Funkcjonariusze zadecydowali, iż zatrzymają go do kontroli. W tym celu użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak motocyklista ani myślał się zatrzymać. Gwałtownie przyśpieszył, aby zgubić policyjny radiowóz.

- Podczas ucieczki złamał on szereg przepisów drogowych, co w konsekwencji doprowadziło do kolizji. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w tył poprzedzającej go osobówki. Na szczęście nikomu z uczestników zdarzenia nie stało się nic poważnego. Biorąc pod uwagę brawurę z jaką poruszał się motocyklista mogło się to skończyć tragicznie - mówi st. post. Klaudia Richter, rzecznik sulęcińskiej policji.

Jak się później okazało, policjanci nie pomylili się co do swoich podejrzeń. Sprawca szaleńczej ucieczki okazał się im dobrze znany. 32–latek posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Do niechlubnej listy przewinień dojdzie złamanie zakazu sądowego, niezatrzymanie się do kontroli oraz szereg wykroczeń drogowych.

O wymiarze kary dla mieszkańca powiatu sulęcińskiego zadecyduje sąd. - Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie 32–latka mogło skończyć się dużo bardziej poważnie niż na kilku zadrapaniach. Swoim zachowaniem naraził on na niebezpieczeństwo nie tylko siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego - dodaje st. post. Richter.

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

 • Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zapraszają wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania swoich rowerów. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

 • Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  W ostatnim czasie na terenie powiatu zielonogórskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów dlatego zielonogórscy policjanci chcąc przeciwdziałać takim zdarzeniom przypominają o ostrożności i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Kierowcy innych pojazdów także powinni pamiętać, że sezon motocyklowy, dzięki sprzyjającej pogodzie, już się rozpoczął.

 • Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Tylko w ciągu czterech ostatnich dni policjanci Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zostali zawiadomieni przez 12 osób o włamaniach na ich konta bankowe. Sprawcy uzyskiwali dane do logowania do ich kont poprzez fałszywe linki i aplikacje oraz fałszywych pracowników banku. W ten sposób oszuści w łatwy sposób ukradli ich oszczędności. 

 • Już ponad pół tysiąca zatrzymanych praw jazdy za zbyt szybką jazdę

  Już ponad pół tysiąca zatrzymanych praw jazdy za zbyt szybką jazdę

  Policjanci w nieoznakowanych i nowoczesnych radiowozach codziennie patrolują ulice Gorzowa i jego okolice. Funkcjonariusze kontrolują kierowców, którzy pozwalają sobie na zbyt wiele. Od początku roku zatrzymali już 515 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. To o wiele więcej niż w całym roku 2020. 

 • Dostałeś wiadomość o zadłużeniu i wyłączeniu energii? To oszustwo!

  Dostałeś wiadomość o zadłużeniu i wyłączeniu energii? To oszustwo!

  517 281 707 - to numer telefonu, z którego oszuści wysyłają SMSy z zadłużeniem za energię elektryczną i prośbą uregulowania należności korzystając z dołączonego linku. To oszustwo. W ten sposób hakerzy próbują wykraść nasze pieniądze.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u