Pożar zboża na pniu w Kumiałtowicach. Spłonęło 7 hektarów upraw i ścierniska (ZDJĘCIA)

09 lipiec 2018
Autor:  Redakcja
Pożar zboża na pniu w Kumiałtowicach. Spłonęło 7 hektarów upraw i ścierniska KP PSP Żary, OSP Brody

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 8 lipca. O godzinie 11:33 do dyżurnego operacyjnego żarskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o pożarze upraw rolnych na dużej powierzchni w pobiżu miejscowości Kumiałtowice (gmina Brody). Łącznie spłonęło 7 hektarów upraw oraz ścierniska.

Dyżurny zadysponował do pożaru 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Lubsku oraz Żarach, a także 4 zastępy z pobliskich jednostek OSP. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów ogniem objęte było około 6 hektarów pszenicy na pniu oraz 1 ha ścierniska.

Dowódca akcji sprawnie przydzielił zastępy do konkretnych działań. Część strażaków podawała prądy wody na palące się zboże, a kolejni dogaszali pożarzysko przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego w postaci łopat i tłumic.

W akcję czynnie włączyli się też właściciele terenu, który dokonywali oborania pożarzyska w celu zabezpieczenia przed ewentualnym rozprzestrzenieniem się ognia. W międzyczasie na miejsce zdarzenia przybył oficer operacyjny KP PSP w Żarach, który nadzorował przebieg działań.

Spaleniu uległo łącznie 7 hektarów upraw oraz ścierniska. Działaniami, które trwały ponad 2 godziny kierował Zastępca Dowódcy JRG Lubsko, kpt. Mariusz Morawski.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u