Wypadek w Żarach. Dwie osoby zostały ranne. Droga była zablokowana (ZDJĘCIA)

10 lipiec 2018
Autor:  Redakcja
Wypadek w Żarach. Dwie osoby zostały ranne. Droga była zablokowana KP PSP Żary

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 9 lipca. O godzinie 21:53 do żarskich służb wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Lotników obok targowiska miejskiego. W wyniku zdarzenia ranne zostały dwie osoby. Działania trwały przez blisko półtorej godziny. Droga była zablokokowana.

Kierujący jednym z pojazdów wykonał manewr skrętu w lewo nie zauważając na jadący z naprzeciwka pojazd, któremu wymusił pierwszeństwo przejazdu. Doszło do zderzenia. Do akcji ratowniczej zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żarach. Później na ul. Lotników dojechali również policjanci z żarskiej drogówki oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Na miejscu zdarzenia zastano dwa rozbite samochody osobowe marki Volkswagen i Audi. Dwie osoby poszkodowane o własnych siłach opuściły pojazdy. Po udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków zostały one przekazane w ręce ratowników medycznych.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz rozbite pojazdy. Zneutralizowali również dwie plamy cieczy ropopochodnych, które wyciekły z osobówek. Na koniec wspomagali jeszcze pracę policjantów, którym na czas prowadzonych czynności oświetlali teren akcji.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u