Wypadek na S3 pod Zieloną Górą. Zderzyły się trzy osobówki i cysterna. Są ranni. Droga jest zablokowana

17 lipiec 2018
Autor:  Redakcja
Wypadek na S3 pod Zieloną Górą. Zderzyły się cztery osobówki i cysterna. Są ranni. Droga jest zablokowana Redakcja

Do zdarzenia doszło we wtorek, 17 lipca. Przed godziną 13:00 na trasie S3 w kierunku Zielonej Góry zderzyły się trzy samochody osobowe oraz cysterna. Ciężarówka przewróciła się na bok. Droga jest zablokowana. Tworzą się duże korki.

To informacja z ostatniej chwili. Na miejscu pracuje już 10 zastępów straży pożarnej z Zielonej Góry i Nowej Soli, w tym specjalistyczny samochód ratownictwa chemicznego. Przybyła również zielonogórska drogówka oraz zespoły pogotowia. Na trasie S3 wylądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W kilku pojazdach uwięzione były osoby poszkodowane. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych musieli rozcinać wraki.

Droga jest całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Występują ogromne utrudnienia w ruchu.

Więcej zdjęć i pełna relacja w artykule: "Wypadek na S3. Z cysterny wyciekała benzyna. Dwie osoby trafiły do szpitala. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)"

Godzina 13:25 - Na miejsce cały czas docierają kolejne zastępy straży pożarnej oraz karetki pogotowia. W cysternie doszło do rozszczelnienia i wycieku benzyny. Do zdarzenia wysłano specjalny samochód proszkowy z JRG w Nowej Soli oraz cysternę ze środkiem pianotwórczym z JRG nr 2 w Zielonej Górze.

Godzina 19:30 - Trasa S3 w związku ze zdarzeniem drogowym może być nieprzejezdna nawet do rana. Trwa przepompowywanie ponad 30 tys. litrów paliwa przez strażaków. Prosimy o wybór tras alternatywnych - mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Godzina 22:25 - Droga jest już przejezdna w obu kierunkach.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u