Strażacy z Gubina uratowali 1,5 roczne dziecko. Było nieprzytomne, zadławiło się śliną. W akcji śmigłowiec LPR

29 lipiec 2018
Autor:  Redakcja
Strażacy z Gubina uratowali 1,5 roczne dziecko. Było nieprzytomne, zadławiło się śliną Redakcja/zdjęcie poglądowe

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 28 lipca. O godzinie 18:46 do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gubinie przybiegli rodzice z 1,5 rocznym, nieprzytomnym dzieckiem, które łapało pojedyncze oddechy. Maluch zadławił się śliną, w wyniku której doszło do niedrożności dróg oddechowych. Strażacy sprawnie uratowali życie dziecka. Na miejsce przybył również śmigłowiec LPR.

Strażacy natychmiast przejęli dziecko od rodziców i przystąpili do oceny jego stanu. - W chwili badania było ono nieprzytomne, wiotkie i łapało pojedyncze oddechy - relacjonuje st. asp. Marek Sochański, Dowódca Zmiany JRG Gubin.

Ratownicy wykonali 5 uderzeń w okolicę międzyłopatkową, a następnie przy użyciu ssaka ręcznego odessali ślinę z ust dziecka. Po udrożnieniu górnych dróg oddechowych u dziecka nastąpił powrót prawidłowego oddechu. Wówczas strażacy podali maluchowi tlen medyczny i ułożyli go w pozycji bocznej ustalonej. Następnie stale monitorowali jego funkcje życiowe.

W międzyczasie pod jednostką pojawił się zespół pogotowia. Przyleciał również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Zielonej Górze. Lekarz ze śmigłowca HEMS podjął decyzję o przetransportowaniu 1,5 rocznego dziecka do zielonogórskiego szpitala.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u