Jeździł ciężarówką aż po 15 godzin dziennie. Przez 29 dni pracował na kartach trzech kierowców

04 sierpień 2018
Autor:  Redakcja
Jeździł ciężarówką aż po 15 godzin dziennie. Przez 29 dni pracował na kartach trzech kierowców WITD Gorzów Wlkp.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 2 sierpnia. Funkcjonariusze Lubuskiego ITD zatrzymali do kontroli ciężarówkę należącą do polskiego przewoźnika. Kierujący przez 29 dni posługiwał się kartami trzech kierowców. Jego odpoczynek dobowy wynosił zaledwie 3 godziny i 3 minuty, natomiast jazda dzienna aż 15 godzin i 28 minut.

Inspektorzy ITD pełnili służbę na drodze wojewódzkiej nr 132 w Nowinach Wielkich. Podczas pracy zatrzymali oni do rutynowej kontroli ciężarówkę polskiego przewoźnika. Kierujący zestawem przewoził artykuły spożywcze z Gliwic do Gorzowa Wielkopolskiego. Po drodze zamierzał przejechać jeszcze przez Kostrzyn nad Odrą.

W trakcie działań prowadzonych przez inspektorów ITD stwierdzono, że prowadzący pojazd przez 29 dni posługiwał się kartą kierowcy zarówno swoją, jak i kartami należącymi do dwóch innych kierowców. - W ten sposób poważne naruszał on przepisy o czasie prowadzenia pojazdu. W niektórych przypadkach stwierdzono, że odpoczynek dobowy kierowcy wynosił zaledwie 3 godziny i 3 minuty, natomiast jazda dzienna aż 15 godzin i 28 minut - mówi Anna Nowicka, Naczelnik Wydziału Inspekcji.

Łącznie podczas kontroli stwierdzono 19 naruszeń norm w zakresie czasu jazdy, przerw i odpoczynków kierowcy. - Wobec przewoźnika drogowego wszczęte zostało postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej, natomiast kierowca został ukarany mandatami karnymi na kwotę 9900 złotych - dodaje Nowicka.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u