Ponownie zaginął 68-letni Ryszard Prokop. Żagańska policja prosi o pomoc

04 sierpień 2018
Autor:  Redakcja
Ponownie zaginął 68-letni Ryszard Prokop. Żagańska policja prosi o pomoc KPP Żagań

Policjanci Komisariatu Policji w Szprotawie prowadzą poszukiwania za zaginionym 68-letnim Ryszardem Prokop. 68-latek może mieć zaniki pamięci. Ostatni raz widziany był w środę, 1 sierpnia, w Małomicach. Przeprowadzona została już akcja poszukiwawcza. Teraz funkcjonariusze proszą, aby każda osoba mająca informacje mogące przyczynić się do ustalenia losu zaginionego skontaktowała się z nimi pod numerem telefonu 997 lub 112.

Mężczyzna widziany był po raz ostatni 1 sierpnia w Małomicach, w powiecie żagańskim i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. To właśnie tam przeprowadzona została akcja poszukiwawcza z udziałem policjantów, strażaków oraz mieszkańców. Na miejscu pracował również pies tropiący. Mundurowi sprawdzali kompleksy leśne, przeczesywali pola oraz sprawdzali teren przy zbiornikach wodnych. Kontrolowane były wszelkie możliwe miejsca, w których mężczyzna mógłby przebywać.

- Wszystkie osoby, które zauważą osobę odpowiadającą rysopisowi lub mogą mieć informacje gdzie przebywa proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żaganiu bądź numerami alarmowymi 997 i 112 - mówi sierż. Aleksandra Jaszczuk, rzecznik żagańskiej policji.

To kolejne zaginięcie 68-latka. Ostatni raz zaginał on w dniu 21 marca 2018 roku. Wówczas mężczyzna został odnaleziony już 3 dni później przez mieszkańca, który rozpoznał poszukiwanego na podstawie komunikatów. Męzczyzna przebywał wtedy w lesie. Był wycieńczony.

Godzina 10:00 - Pan Ryszard został odnaleziony przez mieszkańca, poinformowała córka 68-latka.

Rysopis zaginionego:

  • Wzrost - ok. 172 cm
  • Waga - ok. 120 kg, krępa budowa ciała
  • Włosy - siwe, średniej długości
  • Oczy - szare
  • Twarz - owalna

Ubiór: niebieska koszulka z krótkim rękawem, szare spodnie materiałowe, sandały, czapka bejsbolówka, na lewej ręce posiada smartwatch z paskiem koloru czarnego.

Zaginiony może poruszać się rowerem typu damka koloru białego, pomarańczowy pasek na ramie, koszyk koloru czarnego. Osoba może mieć zaniki pamięci.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.